araç kiralama bizim işimiz

Araç Kiralama Bizim İşimiz!

Umut Rent A Car İzmir’in en güzide en iyi araç kiralama firmalarından biridir. Araç kiralama deyince Umut Rent A Car gelir. İzmir araç kiralama lider firma Umut Rent A Car sizlere en kaliteli hizmeti vermekten gurur duyar. 

İşte İzmir araç kiralama sektöründe bizi hakkettiğimiz yere gelmemizi sağlayan farklarımız

Güvenli  araç kiralama güvenilir marka : Umut Rent A Car İzmir araç kiralama firmaları arasında en güvenilir markalar arasında yer alır. Araç kiralamada bize rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Araç kiralamada en hızlısı : İzmir’in en hızlı araç kiralama firmalarından biri olan Umut Rent A Car, araç kiralama hizmetinde hızıyla fark yaratır.

Güler yüzlü hizmet : Güler yüzlü hizmetiyle fark yaratan firmadır Umut Oto Kiralama. Güler yüzlü hizmetimizle kiraladığınızdan araçtan kat kat memnun kalırsınız.

Temiz ve konforlu araçlar:  İzmir araç kiralama hizmetinde temiz ve konforlu araçlar sizleri bekliyor.

Yol yardımı hizmeti: Umut Oto Kiralama’nın sunduğu yol yardımı yardımıyla yolda kalmanız imkansız…

Havaalanı transfer hizmeti : Havalanı Transfer hizmetiyle sizi Adnan Menderes Havaalan’ından alarak sizi gideceğiniz yere güvenle ulaştırıyoruz. Umut Rent A Car müşterilerimize en iyi hizmeti vermek demektir.

Şoförlü araç hizmeti : İzmir Otogar araç kiralama (İzmir Otobüs Terminali araç kiralama) şoförlü olarak da sunmaktayız.

HGS hizmeti :  HGS hizmetiyle birlikte aracınızın otoyol geçişlerinde sıkıntı yaşamazsınız.

Filo hizmeti :  Araç kiralama hizmetinde filo hizmeti de vardır. Filo hizmetimiz memnuyeti garanti ediyoruz. 

Ek hizmetler:  Araç kiralama hizmetinde ayrıca çocuk koltuğu, navigasyon cihazı gibi ek hizmetlerimiz mevcuttur. Araç kiralama deyince akla Umut Rent A Car gelir.

Dacia-Dokker

Otomobillerimizi ve otomobil modellerimizi merak ediyorsanız mutlaka tıklayın : https://ucyolarackiralama.gen.tr/otomobillerimiz/

Telefon et Araç Kirala :

0545 914 87 94

İzmir Araç Kiralama

İzmir’de Araç Kiralama için en iyi firmadır Umut Rent a Car!

İzmir’de yeni yerler görmek veya zorunlu ihtiyaçlardan dolayı pek çok kişi araç kiralamayı tercih etmektedir. İzmir’de otomobil kiralamak için en iyi İzmir araç kiralama firmalarından olan Umut Rent A Car sayesinde araç kiralama oldukça kolay.

İzmir ucuz araç kiralama konusunda size yardımcı olacak olan firmamızın müşteri hizmetlerine ulaşmak için yapmanız gereken sitemizin müşteri hizmetlerine çevrimiçi mesaj göndermek ve bunun yanında 05383489043 telefona ulaşmaktır.  Hem hızlı, hem kolay hem de güvenli rezervasyon olanağı sunan sitemiz aracılığı ile İzmir araç kiralama konusunda size yardımcı olan firmamız aynı zamanda havalimanına transfer konusunda da avantaj sağlamaktadır. Araçlarımızın her birinin Rent A Car kaskosu bulunmaktadır. Bunun yanında isteyen kişilere aracın yanında navigasyon da verilmektedir. İzmir araç kiralama ‘da bizi rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Araç kiralamak gerekli bir ihtiyaç!

İzmir araç kiralamaOtomobil kiralamak oldukça çok insanın sık çok yaptığı bir iştir ama genel olarak bir şehre yabancı olan kişiler o şehre geldiklerinde rahat gezebilmek için vasıta kiralamayı tercih eder. Genellikle tarihsel ve tabiat güzellikleri bol olan illerde dolaşmak elbette daha iyidir. İzmir bu şehirlerden bir tanesidir. Genellikle pek çok aşırı kişi tarafından gezilmek istenen Konak Saat Kulesi, Tarihi Asansör ve İzmir ilçelerindeki Efes antik kenti gerçekten görülmeye değer yerlerdir. Ayrıca turistik yerleri de yoğun şekilde fazladır. Çeşme ve bunun gibi bölgelere yakındır. Bu tür ilçeler arası sürekli gidip gelmek araç ihtiyacını da yaratmaktadır. Yani araba kiralama İzmir civarında yaşayan birçok insanın sık sık başvurduğu bir yöntemdir. Bu konu hakkında dikkat edilmesi gereken en mühim şey  İzmir araç kiralama / İzmir rent a car / İzmir oto kiralama firmaları arasından bu işi en uzman biçimde yapan, en kaliteli olan firmaları seçmek olacaktır. Ekseriyetle arabanın belgelerini istemeniz en doğrusudur ve arabanın öncelikle ruhsatı olup olmadığını öğrenmeniz ilerde problem yaşamamanız için faydalı olacaktır. Bu manada değerlendirildiğinde araba kiralama İzmir şehrinde oldukça çok şirket vasıtası ile kuralları ile yapılsa da bazı kurumlar, türlü sahtekarlık yapabilmektedir. Örneğin aracın arızası bulunmaktadır fakat bu bozukluk size söylenmemiştir. Dolayısıyla siz vasıtayı kullanır, seyahat edersiniz. fakat döndüğünüzde karşınızda yüklü bir fatura görürsünüz. Bunun ne olduğunu sorsanız size araçta önceden de bulunan ama size söylenmeyen bir arızanın mevcut bulunduğu ve bunu sizin yaptığınız belirtilir. Genelde İzmir otomobil kiralama işletmelerinin çok fazla yoğun yapmadığı bir hal olsa da bu durumla karşılaşmamak için aracı her zaman denemelisiniz. Arabanın bütün yerlerini tek tek kontrol etmeniz gerekmektedir.  Bununla birlikte İzmir ilinde de öteki şehirlerde bulunduğu benzeri riskli bir durumdur. Arızalı aracı kiraladığınız da aracın arızası yaşamınızı kaybetmenize bile sebep olabilmekte. Genel olarak araba kiralama İzmir ilindekilerin değil de şehir dışından gelenlerin ilgi ettiği bir uygulama olduğu için birçok kişi yabancıları aldatma yollarının daha basit olduğunu düşünürler. Yukarıda saydığımız bu olumsuzlukları Umut Rent A Car ‘da yaşamazsınız. Güvenle araç kiralayarak istediğiniz her yere kolayca ulaşırsınız…

Araç Kiralamanın Avantajları Neler?

  1. Uzun ya da kısa dönem fark etmeksizin net olarak söyleyebiliriz ki; araç kiralama yapmanın araba almaya göre avantajı avantajı vergi yükünün olmamasıdır. ÖTV ya da MTV yükü olmadan, periyodik olarak ÖTV ve MTV taksidi ödeme dönemlerinin stresini yaşamadan araç kullanmanın konforunu yaşatır.
  2. Kasko, Trafik Sigortası gibi işlemler de zaten rent a car şirketi tarafından yapılacağı için bu süreci de düşünmek zorunda kalmazsınız.

Buraya kadar anlattıklarımız özellikle uzun dönem kiralamada kullanıcıya fayda sağlayan avantajlardır. Ancak elbette söylemek gerekir ki, bu kalemler bir parça kiralık aracın fiyatına yansıyabilir. Ancak araç arıza sorunlarıyla boğuşmamak, yolda kalan araç için endişe etmemek, dilerseniz yıl içinde araç değişikliliği yapabilmek, farklı markaları ve modelleri deneyimleyebilmek, ihtiyaca göre araç kullanabilmek kesinlikle sürüş keyfini ve yaşam konforunu arttıran avantajlardır. Umut Rent A Car kiralama firması olarak size her türlü konforu sunmayı vaat ediyoruz.

Kimler Araba Almak Yerine Oto Kiralama Yapmalı?

Araba almak mı yoksa araç kiralamak mı daha mantıklı? Kimler sunduğumuz  İzmir araç kiralama / İzmir Rent A Car hizmetinden faydalanmalı?

  1. Eğer işe servisle gidiyor, sadece hafta sonu gezileri için yılda belki de bir kaç gün araba ihtiyacınız varsa, araç alıp onun vergileri, sigorta işlemleri, park yeri sorunu ve lastik değişim dönemleri ile strese girmek yerine yılın istediğiniz zamanında istediğiniz aracı kiralamanız çok mantıklıdır.
  2.  Sadece yaz mevsiminde yazlık evinin olduğu bölgeye gittiğinde arabaya ihtiyaç duyan bir emekli çift için yazın 4 ayı bagaj hacmi geniş konforlu bir otomobil kiralamanın maliyeti, yıl boyunca vergilerini, sigortasını ve diğer masraflarını karşıladığı bir araca göre çok daha az olacaktır.

Bu örneklere benzer durumlar için kiralanan araçların oldukça yeni olacağı, markaların son model araçları olacağı gerçeği de var. Üstelik mevcut duruma göre yani ihtiyaca göre araç seçebileceğiniz için konfor hissi daha fazla olacak. Oysa kendi aracınız, ancak ona ayıracağınız bütçeye uygun olacaktır.  İzmir araç kiralama hizmetimiz için uyun fiyatları araçları sitemizden bulabilirsiniz…

İzmir araç kiralama

Rent A Car Kaskosu ne işe yarar?

Rent a car (araç kiralama) kaskoları, ticari amaçlı kullanılan araçlar için yapılan kasko türüdür. Olası kaza durumunda kendi aracınızda olan hasarları karşılamak ve mağduriyetlerini gidermek amacı taşıyıp, poliçeye göre teminatları farklılıklar göstermektedir. Rent A Car kaskoları teminatlarına göre çekici hizmeti ve kaza başına ödeme tutarları değişmektedir.

KASKO NEDİR ?

Araç kiralama hizmetinde kasko, olası kaza veya hasar durumunda araçla ilgi tazminatların ödenmesini yapar. Bir nevi garanti hizmetidir. Zorunlu trafik sigortası ise çift taraflı kaza durumlarında karşı taraftaki aracın mağduriyetini gidermek için ödeme yapar.

ARAÇ KİRALARKEN YAPILAN KASKONUN FARKI NEDİR?

Araç Kiralama kaskoları bireysel kaskolara göre daha ne yazık ki yüksek maliyetlidir. Bunun nedeni de araç kullanıcısı sabit olmadığı için riskin daha fazla olmasıdır. Rent a car kaskoları da bireysel kaskolar gibi poliçelerde kaza, maddi ve manevi hasarlarda değişken teminat bedelleri uygulanmaktadır.

KASKONUN DEVREYE GİRMESİ İÇİN HANGİ ŞARTLAR GEREKLİDİR?

Temel şartlar şu şekildedir:

– Kullanıcının ehliyeti olmalı ve şoförün herhangi cezadan ötürü ehliyeti kullanılamaz durumda olmaması gerekir.

–  Sürücü alkol ya da herhangi bir uyarıcı – uyuşturucu maddenin etkisinde olmamalıdır.

– Sözleşmede yazan kişi aracı kullanmalıdır.

– Kaza tutanağı tutulmalı, gereken durumlarda jandarma ve polis kaza tutanağı da tutulmalıdır.

OTOMOBİL KİRALAMA KASKO POLİÇESİ YOL YARDIM VE ÇEKİCİ HİZMETİ BARINDIRIR MI?

Rent a car kasko poliçesi kesilen araçta, poliçe kapsamına göre değişkenlik göstermekle birlikte, çekme ve çekilme işlemleri muafiyetsiz olarak yararlanabilmektedir. Ayrıca, poliçe dahilinde varsa, aracın kazası veya arızalanması durumunda yol yardım hizmetinden ücretsiz olarak yararlanılabilinir.  Kiraladığınız araca ful kasko yaptırmanız halinde yol yardım hizmetini de dahil olarak almış olursunuz ve bu sayede tatsız sürprizlere de hazırlıksız yakalanmazsınız. Umut Oto Kiralama İzmir araç kiralama hizmetiyle kiralayacağınız her türlü araçta size güven verir…

İzmir araç kiralama

İzmir Otomobil kiralama da araç kiralarken aranan şartlar nelerdir?

Sürücü yaşı 

Sigorta şartları gereği ekonomik bir araç kiralayabilmek için en az 21 yaşında olmanız gerekir.

Ehliyet 

Ekonomik, orta sınıf ya da üst sınıf bir araç kiralamak isteyenler en az 2 yıllık ehliyete sahip olmaları  gerekiyor.

Ek sürücü

Kiralanan herhangi bir araç birden fazla kişi tarafından kullanılabilir. İkinci ya da ek sürücünün kiralama öncesinde mutlaka bildirilmiş olması ve kiralama kontratına işlenmesi gerekir.Bu sayede ek sürücü de kasko sigortası kapsamına alınmış olur. Ek sürücünün de doğal olarak ana sürücü için belirtilen yaş ve ehliyet kriterlerine uyması gerekir.

Ödeme yöntemleri 

İzmir araç kiralama da kiralayacağınız araç için dilerseniz kredi kartlı dilerseniz kredi kartsız ödeme yapabilirsiniz.

İzmir’de Nereleri Gezmeli?

Bizden araç alıp aracıyla hafta sonu şehir kaçamağı veya tatil yapmak isteyenler için tercih edilebilecek en güzel seçenektir. İzmir’i hedef belirlemeksizin gezmek, uzun palmiye ağaları altında yürüyerek şehri turlamak elbette bir seçenektir.  İster araçlı ister araçsız İzmir’de nelere gideriz kısaca görelim

İzmir Konak Meydanı

İzmir araç kiralama / İzmir oto kiralama hizmetini alıp kiraladığınız araçla otogardan yaklaşık 1saatlik mesefade bulunan ve İzmir’in merkezi olan İzmir Konak Meydanı İzmir’e seyahat etmek isteyenlerin ilk  gezmeleri gereken  yer Konak meydanıdır. Turistik mekanların birçoğu bu meydanda toplanmaktadır. İzmir’in saat kulesi, sahil boyunca uzanan kordon boyu, Konak Yalı Cami, birçok hediyelik eşyanın satıldığı Kemeraltı çarşısı, sanatseverler için İzmir Resim ve Heykel Müzesi, Basmane Tren Garı, İzmir Atatürk Evi ve Müzesi gibi görülmesi gereken yerler İzmir Konakta yer almaktadır.

İzmir Saat Kulesi

İzmir denilince Saat Kulesi, saat kulesi denilince İzmir akla gelmektedir. Saat Kulesi 1901 yılında Padişah Abdülhamit’in tahta çıkmasının 25. yıl olması sebebiyle ona ithafen Sadrazam Mehmet Sait Paşa’nın önderliğinde Fransız mimar tarafından yapılan tarihi bir kuledir. Bu kule 25 metre boyunda ve dört çeşmeye sahiptir. Taş işçilikteki ince detaylar ve mimari yapısı saat kulesini önemli bir gezi noktası yapmaktadır.

İzmir araç kiralama

Konak Yalı Cami

Konak Meydanı ile özdeşleşen Camii, bazı kaynaklar 1700’lü yılların ortalarında inşa edildiği ve yaptıran kişinin Ayşe Hatun olduğuna işaret etmektedir.  Cami Saat kulesinin hemen yakınında bulunmaktadır.

Konak İskelesi

İzmir Karşıyaka’ya giden Vapurların yolcu aldığı yer olan bu iskele görülmesi gereken tarihi bir iskeledir.

Tarihi Asansör

1907 senesinde Yahudi işadamı Nesai Levi Bayraklı tarafından 55 metre yükseklikte bulunan Halil Rıfat Paşa Caddesine çıkmayı kolaylaştırmak için yaptırılmıştır.

İzmir Enternasyonal Fuarı

Basmane semtinde yer alan fuara ister İzmir araç kiralama hizmetinden yararlanarak aldığınız araçla isterseniz de yürüyerek gidebilirsiniz. İzmir Fuarı, yerli ve yabancı pek çok sanatçının konser verdiği, müzikallerin gerçekleştirildiği, tiyatro gösterilerinin yapıldığı bir merkezdir. İzmir Fuarında kişilerin nefes alabileceği bir park ve içerisinde yürüyüş alanları bulunmaktadır.

Radyo ve Demokrasi Müzesi

Basmane içinde bulunan bu müze Pazar ve Pazartesi dışında sabah 9 akşam 17 saatleri arasında her gün ziyaretçi kabul etmektedir. Bu müzede çok fazla miktarda radyo görmek mümkündür.

Tarihi Kemeraltı Çarşısı 

İzmir’in Konak meydanının hemen yanında bulunan Tarihi Kemeraltı çarşısı. Her zaman kalabalık olan bu çarşıda uygun kıyafet satın almak, arkadaşlarınıza hediyelik bir şeyler almak için İzmir’de gezilecek yerler kategorisinde yer alan güzel bir mekandır. İzmir Araç kiralama

Kızlarağası Hanı

Çay ve kahve keyfi yapmak için Kemeraltı çarşısının içinde yer alan Kızlarağası Hanı önemli bir dinlence noktasıdır. Burada kahvenizi yudumlarken hediyelik birkaç bir şey almaktan kendinizi alamayabilirsiniz. Kumda kahveyi unutmayın

Dario Moreno Sokağı

İzmir araç kiralama hizmetini alıp kiralıdığınız araçla gidebileceğiniz merkeze yarım mesafede bulunan  tarihi asansör binasına giderken içerisinden geçmiş olduğunuz sokağın ismi Dario Moreno sokağıdır. Dar bir sokak olan Dario Moreno, 1921 yılında İzmir’de doğan Musevi asıllı ünlü gitarist Dario Moreno isminden gelmektedir. Dario Moreno sokağında ilerlerken hem sağ hem de sol tarafta bulunan tarihi ihtişamlı Rum evlerini seyre dalabilir, tarihi güzellikleri içinize çekip rüyalara dalabilirsiniz.

Saint Polycarp Kilisesi

Aziz Yuhanna’nın öğrencisi olan İzmir Piskoposu St. Polikarp’a adına 1625 yılında yapılmış bir klisedir. Kilisede Fransız ressam Raymond Pere, Polikarp’ın hayatını kilise duvarına yaptığı resimlerle Polikarp’ın hayatının ölümsüzleşmesini sağlamıştır.

Key Museum

İzmir otomobil kiralama hizmetini alıp kiralıdığınız araçla gidebileceğiniz İzmir’e yaklaşık 46 km mesafede bulunan Torbalı ilçesinde yer alan özel otomobil koleksiyonlarının yer aldığı müzedir. 2015 yılında açılan otomobil müzesi, 130 otomobil koleksiyonu ve 40 motosikleti bir arada bulunduran 7. 000 metrekarelik bir alana kurulu Türkiye’nin en büyük otomobil müzesi konumundadır.

Ege Üniversitesi Botanik Bahçesi

Canlı ve cansız birçok bitkiyi bir arada görmek isterseniz mutlaka uğramanız gereken yer Ege Üniversitesi Botanik ve Herbaryum Merkezidir.


İzmir araç kiralama

Kordon Boyu

İzmir’in kalabalık ortamından sıyrılmak ve günün stresini üzerinizden atmak için mutlaka uğramanız gereken mekân Kordon boyudur.Gün batımını çimlerin üzerine serilerek manzarayı izleyebilir mevsimine göre bulunan seyyar satıcılarla ağzınızı tatlandırabilirsiniz.

İzmir Doğal Yaşam Parkı

Yaşam Parkı, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parklarından biri olan ve Çiğli’de yer alan park, pek çok canlıya ev sahipliği yapıyor. Çeşitli hayvanları burada en rahat ve doğal ortamlarında görebilirsiniz.

İzmir Kuş Cenneti

İzmir’in doğal güzellikleri arasında yer alan İzmir Kuş Cenneti yine İzmir araç kiralama hizmetinden kiraladığınız araçla gidilmesi gereken yerlerden. İki yüzün üzerinde kuş türüne ev sahipliği yapan kuş cennetini mutlaka görmelisiniz.

İzmir araç kiralama

Atatürk Müzesi

Alsancak Kordon’da bulunan 1923’te İzmir İktisat Kongresi toplandığında Atatürk çalışmalarını bu yerde yapmıştır.

İzmir Arkeoloji Müzesi

İzmir’ merkezde  gezilecek yerler listesinde son durak Arkeoloji müzesi.İçerisinde önemli eserlerin yer aldığı müzede en çarpıcı eser olarak Efes’in kurucusu Androklos’a ait Androklos Heykeli yer almakta.

İzmir Rent A Car hizmetiyle araç kiraladığınızda İzmir Çevresinde Gezilecek Yerler

Otobüsle gitme imkanınız da olsa İzmir’i ayrıntılı şekilde keşfetmek için mutlaka araçla gitmenizi tavsiye ederiz.

Çeşme ve Çevresi

İzmir araç kiralama hizmetinden kiralayacağınız araçla yaklaşık olarak 1,5 2 saat mesafede Çeşme, harika sahili ve restoranları ile tatil severlerin şehirde yoğun olarak tercih ettiği noktalardan biri.Kendine has lezzetlerini tadabilir ve çarşılarında meşhur sakızlı ürünlerini deneyebilirsiniz.

Ilıca 

Dünyanın en önde gelen plajlarından biri olan Ilıca plajı, Çeşmeye çok yakın bir mesafededir.

Alaçatı

Çeşmeden aşağı yukarı yarım saat mesafede olan Alaçatı, taş evleri ve renkli sokakları ile İzmir’in en güzel tatil yerlerinden birisidir.Rüzgar sörfününde yapıldığı Alaçatı, ne zaman olsa gideceğiniz sevimli harika bir yerleşim yeri.

İzmir Alaçatı - Araç Kiralama

Dikili

İzmir’e  2  saat mesafede olan Dikili,  İzmir’de sakin bir tatil arayanlar için harika bir tercih olabilir. İzmir araç kiralama hizmetiyle kiralayacağınız araçlarla mutlaka görmeniz yerlerin başında gelir.

Aşıklar Şelalesi

Dikili’de yer alan şelale kahvaltı yapmak için harika bir yer.

Foça

İzmir’e araçla yaklaşık olarak 1 saat mesafede olan Foça, İzmir’de gezilecek noktalar arasında yer alan görülmesi gereken tarihi yerler ve doğal güzellikleri ile İzmir’in yine güzel tatil yerlerinden birisidir Foça.

Selçuk

İzmir araç kiralama hizmetiyle kiralayacağınız araçla yaklaşık olarak 45 dakika mesafede olan Selçuk ilesinde yer alan Efes antik kenti yerli ve yabancı pek çok turistin ilgisin çekmektedir. Bölgenin yakında görülecek yerler arasında ayrıca Meryem Ana Evi ve Ashab-ı Keyf Mağarası bulunmaktadır.

Şirince Köyü

Selçuk’tan  bir saat mesefede olan Şirince Köyü,  Selçuk ilçesinde yer alan bir başka gezilecek yer ise Şirince Köyü.2012 Yılında kıyametin kopacağı ve bu yerin güvenli olduğu fikri ile Şirince’ye binlerce insan akın etti.

Karagöl

Karşıyaka’ya oldukça yakın olan Karagöl, İzmir araç kiralama hizmetinden kiralayacağınız araçla yaklaşık olarak 1  saatlik mesafede yer alıyor.  Yeşil ormanlar arasında küçük ve şirin bir göl. Doğa ile iç içe bir zaman geçirmek isteyenler için harika bir yer. Fotoğraf tutkunları mutlaka ziyaret etmeli.

Bozdağ Kayak Merkezi

İzmir otomobil kiralama hizmetinden kiralayacağınız araçla gidilmesi gereken Bozdağ Kayak Merkezine kışın gidip kayak yapabilirsiniz…

İzmir araç kiralama hizmeti sunduğumuz önemli bölgeler

İzmir, Konak, Karşıyaka, Bayraklı, Çigli, Buca, Alsancak, Balçova, Güzelyalı , Hatay, Üçyol, Göztepe, Eşrefpaşa, Bornova, Gaziemir, Işıkkent, Bornova Yeşilova, Adnan Menderes Havalimanı, İzmir otogar ve bu bölgeler dışında İzmirin bir çok ilçesine araç kiralama hizmeti vermekteyiz. Menemen, Torbalı, Ödemiş, Kemalpasa, Begarma, Tire, Urla, Dikili, Kiraz, Seferihasar,  Çeşme, Bayındır, Selçuk, Foça , Güzelbahçe, Kınık, Beydağ, Karaburun gibi İzmir ilçelerine araçlarımızı ulaştırıyoruz.

İzmir araç kiralama : İzmir’in neresinde olursanız olun size en iyi aracı biz ulaştırıyoruz.

Konak araç kiralama : Konak semtinin her yerindeyiz. Ara aracını kirala…

Karşıyaka araç kiralama : Konak semtinin her yerindeyiz. Ara aracını kirala…

Bayraklı araç kiralama : Bayraklı’da araç kiralama firması arıyorsan hemen ara.

Çiğli araç kiralama : Çiğli araç kiralama firması arıyorsan hemen tıkla.

Buca araç kiralama : Buca’nın her semti bizden sorulur….

Alsancak araç kiralama : Alsancak’ın her yerindeyiz.

Balçova araç kiralama : Balçova bizden sorulur…

Güzelyalı araç kiralama : Güzelyalı Semtine araçları biz veriyoruz…

Hatay araç kiralama : Hatay semti için ara…

Üçyol araç kiralama : Üçyol’a beş dakika mesafedeyiz…

Göztepe araç kiralama : Göztepe’ye biz araç veriyoruz.

Eşrefpaşa araç kiralama : Eşrefpaşa’dan araç kiralayacaksan hemen ara.

Bornova araç kiralama : Bornova’da araç kiralayacaksan mutlaka ara.
Gaziemir araç kiralama : Yeşilova araç kiralama lideriz

Işıkkent araç kiralama : Yeşilova araç kiralama lideriz.

Yeşilova araç kiralama : Yeşilova araç kiralama lideriz.

Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama : Adnan Menderes Havalimanı’na kadar araçlarınızı gönderiyoruz. 

İzmir otogar araç kiralama : İzmir Otogar araç biz veriyoruz.

Menemen araç kiralama : Menemen araç kiralama firmasıyız…

Torbalı araç kiralama : Torbalılar hemen arasın.

Ödemiş araç kiralama : Ödemişler neden bizi tercih ediyor dersiniz?

Kemalpaşa araç kiralama : Ödemişler neden bizi tercih ediyor dersiniz?

Bergama araç kiralama : Bergamalı bizi mutlaka ara.

Aliaga araç kiralama : Bergamalı bizi mutlaka ara.

Tire araç kiralama : Tireliler araç mı kiralamak istiyorsunuz emrinizdeyiz.

Urla araç kiralama : Urla’dan araç kiralamak için en uygun adres.

Dikili araç kiralama : Dikili için arayın…

Kiraz araç kiralama : Kiraz’a araç veriyoruz.

Seferihisar araç kiralama : İzmir’in şirin ilçelerine biz araç veriyoruz.

Çeşme araç kiralama : Çeşmedeyiz.

Bayındır araç kiralama : Bayındırdayız.

Selçuk araç kiralama : Selçuk araç kiralama firmasıyız.

Foça araç kiralama : Foça bize bir telefon kadar yakın!

Güzelbahçe araç kiralama : Güzelbahçe’nin denizle buluştuğu biz de araç kiralamak isteyenleri firmamızla buluşturuyoruz.

Kınık araç kiralama : Kinik araç kiralama ihtiyacınız varsa bizi arayın.

Beydag araç kiralama : Beydağ’a araç verelim. Arayın…

Karaburun araç kiralama : Karaburan’a çok yakınız…

Araç Kiralamayla İlgili Çeşitli Bilgiler

Rent A Car Şirketlerinin Kasko Maliyetleri

Son yıllarda artan kasko prim maliyetleri nedeniyle Rent a car şirketlerinin çoğunluğu araçlarını kasko yapmaktan kaçınmaktadır.Önceki yıllarda ekonomik sınıf bir araç için ortalama 1.500 TL civarındayken bu günlerde bu rakam 3.000-3.500 TL arasındadır.üstelik hasarın tamamı güvence altında olmayıp muafiyet uygulanmaktadır.Yani herhangi bir kaza anında araç değerinin %2 veya %3 ü kapsam dışında bırakılıyor. Örneğin bir kaza yaptınız ve 7.000 TL hasar oluştu.Aracın değeri eğer 40.000 TL ise en az bunun %2′sini yani 800 TL sini araç kiralama hizmetini almış olan müşteri ödemek zorunda kalıyor. İzmirde rent a car hizmeti veren bir çok firma artık bu nedenle kasko yapmaktan kaçınıyor ve bu riski sözleşme vasıtasıyla ya kendisi alıyor ya da bunu kiralık araba fiyatlarına ekstra ücret olarak müşteriye yansıtıyor.Oto kiralama sektöründe kasko maliyetleri, normal kasko’lardan çok yüksek olması ve üstelik tam güvenceli olmaması nedeniyle başta kurumsal izmir havalimanı rent a car firmaları olmak üzere araç portföyü belli bir sayının üzerinde olan firmalar,kasko maliyetlerini sanki araçlarını kasko yapmışlar gibi bir havuzda toplayarak bir nevi kendi bünyesinde hasar fonu oluşturmuş oluyor.Eğer yıl içerisinde fazla ağır hasarlar yaşanmamışsa bu fonda biriken paralar şirketi daha karlı hale bile getirebiliyor.Ancak burada konuya müşteri açısından bakacak olursak neredeyse bütün izmir rent a car şirketlerinin yapmış olduğu bu uygulama müşteriye kaza anında tam bir güvence veriyor mu? bu da sektördeki firmaların rent a car sözleşmesi ile belirleniyor ve araç kiralama fiyatlarına güvence durumuna göre az ya da çok yansıtılıyor.Bu nedenle araba kiralama hizmeti alırken kaskodan çok müşterinin sözleşme detaylarını bilmesi çok daha önemli duruma geliyor. Umut Rent A Car otomobil kiralama müşteriye verdiği önemle sizinlerin güvenini kazanmıştır.

Kasko Uygulamaları

Otomobil sektöründe Türkiye genelinde faaliyet gösteren tüm şirketler müşterilerine çok farklı kasko uygulamaları ile farklı güvenceler sunmakta ve bu nedenle de neredeyse her şirketin ayrı bir fiyat politikası oluşmaktadır.Ayrıca bu durum herhangi bir kaza veya arıza ile karşılaşıldığında her rent a car firmanın müşterilerine farklı hizmet sunmasına veya hiç sunmamasına neden olmaktadır.Bu durumu bazı örnekler ile açıklayalım.Bir kiralık araba talebiniz oldu ve size kiralama bedelinin günlük 60 TL olduğu söylendi kimi firmalarda bu fiyat tam kasko adı altında veriliyor ama lastik-cam-far hasarları kapsam dışı bırakılıyor ve bunlar için ilave 10 veya 20 TL ek kasko primi talep ediliyor böylelikle kiraladığınız aracın maliyeti biraz daha artmış oluyor sonra deniyor ki hasar durumunda kasko hasarın,kimi araçlar için 800 TL kimi araçlar için de1 .000 TL kısmını karşılamıyor bunu da kaskonun karşılamasını isterseniz ilave 10 veya 20 TL daha yine ilave prim adı altında ek ücret isteniyor.Araba kiralama bedeliniz oldu mu? 80-100 TL.daha sonra üçüncü şahıslara karşı oluşabilecek hasarlar için de yine ilave ücret isteniyor şimdi oldu toplam kiralama bedeli 100 TLnin üzerinde.Bazı oto kiralama firmaları da bu uygulamaların tamamını,bazıları ise bir kısmını fiyatlara dahil edebiliyorlar.Çeşitlendirme sayısı oldukça fazla olan bu kasko uygulamaları nedeniyle müşterilerin de aklı karışmaktadır.Tam kasko dendiğinde eğer müşteri alkollü değilse ve sözleşme şartlarının dışında araç kullanmamışsa tüm hasarın güvencesi kasko şirketi tarafından sağlanır ancak müşterinin trafik kurallarına göre kusurlu olduğu durumlarda aracın hasar nedeniyle tamirde geçen süresi ise kiralama bedeli olarak müşteriden tahsil edilir tam kaskonun lastik hasarı haricinde kapsamı budur bunun haricinde yapılan uygulamalar ek kazanç kapısı dır. izmir rent a car firmaları arasında gerçek tam kasko uygulamasını yapan ender oto kiralama firmalarından biriyiz ve izmir havalimanı araç kiralama hizmetimiz de yeni terminal binasında devam etmektedir.

Araçları Başkasına Verirsem Ne Olur?

            Oto kiralama işlemlerinde, her zaman için kiralayan sorumlu tutulmaktadır. Ayrıca, kiralama esnasında, İzmir otomobil kiralama sözleşmesine, aracı kullanacak ikinci kişilerin isimleri de yazılmalıdır. Aksi halde, İzmir oto kiralama hizmetlerinde, ikincil kişilerin kullanımından, aracı kiralayan sorumlu olur.

            Sözleşmede ismi geçmeyen kişilerin, İzmir rent a car araçlarını kullanmaları halinde, sözleşmedeki bütün maddeler geçersiz olur. Sonuç olarak, sözleşme kimlerin arasında yapıldıysa, aracı o kişi kullanmalıdır. Ayrıca,İzmir şoförlü kiralama hizmetlerinde, araç sorumlusu elemanımız olur. Aracı kiralarken, bu gibi şartların en iyi şekilde bilinmesi, İzmir havalimanı kiralık araç hizmetlerinin sıhhati için önemlidir.

            Her zaman için İzmir havalimanı kiralık oto sektöründe, aracı kiralayan veya kiralayanlar kullanır. Aksi halde İzmir havalimanı rent a car hizmetlerinde, sorumlu kiralayan olur.

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Firma araştırın

Oto kiralarken yaparken fiyat karşılaştırması ve indirim fırsatlarına bakmak gerekiyor. Bu sayede pek çok özel teklifle karşılaşarak kiralamayı çok daha uygun bir şekilde yapmak mümkün. Bir firmaya gittiğinizde çekinmeden aklınızdaki tüm soruları ve kampanyalarını sormak bu nedenle oldukça önemli. Gitmeden önce de iyi bir araştırma yapmak gerekiyor tabi.

2. Küçük araç kiralayın

Araç kiralamada küçük araçların fiyat avantajı her zaman karşınıza çıkar. Özellikle internetten yapılan rezervasyonlarda küçük araç seçimi yaparak, firmaların küçük araca sahip olmadıkları durumda ücretsiz araç yükseltme seçeneğinden de yararlanma şansınız var. Hem kullanması kolay hem de park sorunu daha az oluyor. Yakıt tüketimi de daha az. O yüzden Tazmanya gezimde Hyundai Getz tercih etmiştim. Kiralık araç erken iade edildiğinde herhangi bir ücret iadesi yapılmadığını bilin.

3. Yakıt durumunu kontrol edin

Tam dolu bir şekilde aldığınız aracı geri götürmeden hemen önce yine tam dolu götürmeniz gerekiyor. Ülkemizde çoğunlukla çeyrek depo altında size kiralanıyor. Yakıt göstergesi hangi çizgideyse başlangıçta buna dikkat edin ve araç tesliminde aynı çizgiye kadar yakıt doldurarak iade edin. Bunu acenteye bırakırsanız aldığınızdan daha fazla doldurulup size daha fazlaya mal olma ihtimali var. Bunun da ücretinin sizden alındığını unutmayın. Eğer fazla yakıtla dönerseniz de bunun ücreti size ödenmez.

4. Sigortayı ihmal etmeyin

Araç kiralarken dikkat edilecek en önemli noktalardan biri de sigorta acentesinin kişisel otomobil politikasını kapsayıp kapsamadığı. Kredi kartıyla ödeme yapılıyorsa, sigortaya ihtiyaç duyulabiliyor. Ancak sizin sigortanız bunu karşılamıyorsa, acentenin sunduğu sigortalardan yararlanmak da mümkün. Sigortasız araç kullanırken olacak hasarlardan siz sorumlusunuz.

Avustralya’daki ilk karavanımın 3 metre yüksekliğini iyi kestiremediğimden bir yerlere sürtmüştüm ve bana 1,000 AU$’a mal olmuştu. Sigortaların geçerli olabilmesi için çeşitli şartlar bulunduğunu unutmayın. Sürücünün kaza sırasında alkol veya herhangi bir uyuşturucu madde etkisinde olmaması, yasal hız sınırlarını aşmaması ve aracın karayolları dışında kullanılmaması gerekiyor.

5. Sözleşmeye dikkat edin

Araç kiralamak çok kolay olsa da kafa karıştırıcı şeylerle önünüze gelebiliyor. Sürüş esnasında ya da teslim zamanı bir sorunla karşılaşmamak için yapılan anlaşmada tüm detayları incelemek önemli. Sözleşmeyi imzalamadan önce merak edilen her şeyi sormakta da hiçbir sakınca yok. Ancak eğer bu konuda tedirginlik hissediliyorsa, kiralamadan önce esasları araştırmak, bilen biriyle gitmek ve güzel bir pazarlık yapmak oldukça faydalı.

6. Kişi sayısına uygun araç kiralayın

Yol kısa da olsa, araca binecek her kişi için bir koltuk olduğundan ve yeterli bagaj alanı olduğundan emin olmak gerekiyor. Kısa diye çıkılan bir yol, uzun saatler de sürebileceği için hiç kimsenin zorda kalmasına gerek yok. Ayrıca, yapılan anlaşmada araçta bulunacak herkesin bir listesinin de bulunmasına dikkat etmek gerekiyor. Bir çok ülkede araçtaki koltuk sayısından fazla kişinin araca bindirilmesinin yasak olduğunu aklınızda tutun.

7. Erken rezervasyon ve bilgilendirme

Havaalanından oto kiralamalarında, doğru uçuş bilgileri ve saatlerini rezervasyon sırasında bildirmek gerekiyor. Eğer rezervasyon sırasında uçuş bilgileri mevcut değilse, kiralık araç tesliminden en az 24 saat önce uçuş bilgileri mail veya telefonla bildirmek şart. Diyelim Sabiha Gökçen havalimanı araç kiralama yaptınız ve uçağınızın tarihi değişti yahut rötar yaptı. Uçuş bilgilerini önceden bildirdiğinizde havaalanı geliş ve gidişinizde zamanında karşılanmanız kolaylaşmış olur.

Uçak bileti, tatil ve restoranlar için sıkça kullanılan erken rezervasyon, bazı web sitelerinde rent a car sitelerinde de geçerli. Eğer kullanacağınız firmanın böyle bir seçeneği varsa bu seyahatini erken planlayanlar için avantajlı olabilir. Önceden aracın modelini, kaç gün kiralama yapılacağını ve tarihleri belirtmek kiralamada karşılaşılacak sorunları ortadan kaldırıyor. Erken rezervasyon sistemini tatil için genel anlamda hayatımıza yerleştirmemiz şart. Aksi halde seyahatlerimize daha çok para ödemek durumunda kalıyoruz.

8. Sadakat programları

Oto kiralamada aynı firmayı tercih edenler için uygun fiyatlı kiralama imkanı yaratansadakat programlarının avantajları arasında ücretsiz model yükseltme, daha düşük fiyatla araç kiralama veya ücretsiz ekstra gün seçenekleri bulunuyor. Bunlara dikkat edin.

9. Uluslararası sınırlar

Yurt içinde pek bir sorunla karşılaşılmasa da farklı bir ülkede araç kiralamak sanıldığı kadar rahat olmayabiliyor. Gidilen ülkeye göre araba kullanmanın ve ehliyet geçerliliğinin şartları değişebiliyor. Bu nedenle bir yere gidilmeden önce tüm şartları öğrenmek oldukça önemli. Gidilen yerde araç kiralamadan önce her şeyin uygun olduğuna dair yazılı onay almakta fayda var. Uluslararası ehliyet sahibi olmayanlar herhangi bir ülkede polis isterse ceza yemekle karşı karşıya. Bildiğimden söylüyorum.

10. Hasar tespitine dikkat edin

Firmalar, araç tesliminde olası bir zararı bulmak için inceleme yapıyor. Ancak eğer dikkatli olunmazsa, önceden meydana gelen bir hasarı siz karşılamak durumunda kalabiliyorsunuz. Bu nedenle ön kiralama sürecinde ve aracı teslim alırken tüm hasar tespitlerini not ettirmek oldukça önemli. Bu en iyi koruma şekillerinden biri olarak biliniyor.

Dünyanın neresine gidilirse gidilsin otomobil kiralama yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar benzerlik gösteriyor. Rent a Car firmalarına başvurmadan önce hasar tespiti yapmak, anlaşma maddelerini gözden geçirmek gibi detaylar sorunla karşılaşmadan keyifle araç kiralamaya yardımcı oluyor.

İster kısa süreli olsun ister uzun süreli, son dönemlerde otomobil kiralamak oldukça yaygın. Yolculuk sırasında ve teslimde bir sorunla karşılaşmamak, iyi bir araç kiralamak kadar önemli. Deneyimlerim ölçüsünden araç kiralama hakkında bilgilerimi paylaştım. Düzenli kiralama, tamir durumları ve bunun gibi ihtiyaç olacak bilgilerin akılda tutulmasında fayda var.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir